За брзо формирање спискова са ставкама за набрајање можемо да користимо ову онлајн бележницу. Иако је крајње једноставна, потребно је да се региструјемо јер су формиране белешке приватне и не бисмо им могли приступати накнадно уколико нисмо регистровани. На сервису не постоји део у којем бисмо уредили свој профил или подесили налог, једино у опцији подешавања (Settings) можемо да променимо лозинку. Најважнија и готово једина опција јесте команда за писање, тј. куцање нове белешке (Write New Notes). Путем ове команде отварају нам се свега два поља. У првом, горњем пољу уносимо назив белешке, а у другом, доњем, укуцавамо текст белешке. Не постоји уређивач путем којег бисмо текст форматирали. Преласком у нови ред, аутоматски се формирају ознаке за набрајање римским бројевима, а коришћењем тастатуре набрајање може да буде на више нивоа и поднивоа. Белешку сачувамо и на почетној страници добијамо једне испод других називе свих формираних белешки. Кликом на називе, белешке нам се отварају у режиму уређивања. Да бисмо их затворили, морамо да кликнемо на дугме за чување без обзира на то јесмо ли унели промене или их нисмо унели.
Намена у образовању
Овакви алати имају значајну намену - организација и управљање временом. Оно што бисмо иначе бележили у физички нотес, можемо бележити у онлајн нотесу. Будући да белешке не можемо разврставати по фасциклама или на неки други начин, овај сервис служи за краткорочне и брзе белешке, подсетнике на школске обавезе и слично. Када белешка више није актуелна, једноставно је обришемо.
Пример
Белешке су приватне, не могу бити јавне, па ни пример не може бити доступан. У упутству се види једноставно радно окружење једне белешке.
Упутство
Чим покренемо нову белешку, отвара нам се кратки туторијал на енглеском језику. Он садржи побројане кораке креирања белешке.
Сликовно упутство на српском језику садржи изглед радног окружења при формирању белешке. Кликом на слику отворићете је у пуној величини.