05. Сарадња‎ > ‎Блог‎ > ‎

Магното (Magnoto)

поставио/ла Вебциклопедија каталог веб-алата 20.02.2015. 20:23   [ Ажурирао/ла 30.04.2015. 12:46 Непознати корисник ]

Кратак опис и функционалност

Магното је прошао развојни процес од веб-постера до блога посебно подесног за моблогинг - брзо објављивање кратких чланака путем мобилних уређаја. Много је лакши за руковање од осталих сервиса за израду блогова јер нема развијену структуру ознака и категорија, него се једноставно започињу нове странице. На странице се може постављати текст, слика, видео и то у сарадњи са више корисника. Странице су задржале карактеристику лепљиве табле из ранијих фаза развоја овог алата па се понашају као табле на које се "лепе" или прибадају садржаји.

Намена у образовању

У школи ви можете да примењујете Магнато за заједничко креирање једноставног блога о одређеној теми: резултати пројекта, пројектне наставе, истраживања и слично. Ђаци ће моћи објављивати своје прилоге са било ког уређаја. Пошто је на блогу потребна регистрација путем имејла, малолетним ученицима можемо да отворимо налоге на тзв. герилским сервисима за добијање привремене имејл-адресе.

Примери

Резултате пројекта Математичка писменост приказали су ученици са енглеског говорног подручја.

Упутство

Слајд-упутство на српском језику приредила је Јована Милановић из СШ "17. септембар" у Лајковцу.